Co mi zrobisz, jak mnie wyhodujesz? (wykrywanie i identyfikacja bakterii)

Numer: 
716

Bakterie to mikroorganizmy, które opanowały większość dostępnych na Ziemi środowisk. Dla człowieka największe znaczenie mają te drobnoustroje, które mogą powodować mniej lub bardziej groźne choroby, a także te, które stanowią jego naturalną florę (żyją na powierzchni ciała lub w jego wnętrzu, wspomagając procesy fizjologiczne i stanowiąc barierę przeciw inwazji innych organizmów).
Na co dzień mamy możliwość przekonać się, jak istotne są dla nas bakterie. Wykorzystujemy je w domu do celów spożywczych (fermentacja) i zdrowotnych - dla przywrócenia prawidłowego funkcjonowania organizmu (jogurty wzbogacone w kultury bakterii mlekowych). Nie można również pominąć ich wykorzystania na polu naukowym, jako narzędzi w badaniach biologii molekularnej i medycyny. 
Na naszych zajęciach podczas ok. 2 godzin uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak hodować bakterie i jakie są sposoby ich identyfikacji.

Typ szkoły: 
Dziedzina: 
Forma: 
Liczba osób: 
24
Klasa od: 
Klasa do: 
Termin: 
czwartek, 29 Wrzesień, 2016 - 10:00
Czas trwania: 
150 minut
Opis skrócony: 
Bakterie mają ogromne znaczenie biologiczne. Ich obecność może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka, będąc przyczyną wielu chorób. Na warsztatach dowiesz się jak hodować i identyfikować bakterie.
Organizator: 
Wykonawca
dr
Agnieszka
Wyszyńska
Wykonawca
dr
Renata
Godlewska
Wykonawca
mgr
Patrycja
Kobierecka
Miejsce spotkania: 
ul. Miecznikowa 1
02-096 Warszawa
Sala 346/A; spotkanie z prowadzącymi w holu głównym Wydziału Biologii UW.