Gdzie szukać i jak znaleźć? Rzecz o informacjach, wiedzy i prawdzie

Jak szukać informacji, aby znaleźć? Czy zbiór informacji to wiedza/ Dokąd prowadzą nas internetowe poszukiwania odpowiedzi? Czy znalezienie jedynej słusznej odpowiedzi na pytanie jest możliwe? W czasie lekcji uczniowie będą mieli możliwość zastanowienia się nad powyższymi pytaniami. Wykonując zadania i ćwiczenia przyjrzą się z meta poziomu współczesnym zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem wiedzy. Podczas spotkania będą nazywać współczesne źródła wiedzy oraz określać ich użyteczność w konkretnych sytuacja, analizować treści, dokonywać ich krytycznego rozbioru oraz dyskutować, czym jest prawda.
Zagadnienia poruszane podczas lekcji:
- jak szukamy informacji
- jakie są źródła wiedzy
- ocena i krytyka treści medialnych
- analiza tekstu naukowego
- prawda a tekst publicystyczny/medialny

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016 - 10:00
poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016 - 12:00
Jak szukać informacji, aby znaleźć? Czy zbiór informacji to wiedza? Dokąd prowadzą nas internetowe poszukiwania odpowiedzi? Czy znalezienie jedynej słusznej odpowiedzi na pytanie jest możliwe?
mgr
Adelina