Odkryj w liściach roślin prawdziwą tęczę barw!

Liście większości roślin są zielone, chociaż zdarzają się   gatunki o liściach w innych kolorach. Jednak nawet całkowicie zielone liście skrywają w sobie różnokolorowe barwniki! Podczas warsztatów wykonamy doświadczenie, które pozwoli nam je obejrzeć. Sprawdzimy także, jakie promieniowanie pochłaniają liście różnych gatunków i na tej podstawie przedyskutujemy skąd bierze się ich kolor. Dodatkowo spróbujemy wykonać fotosyntezygrafię. czyli wykorzystać liście do utrwalenia wybranego przez nas obrazu.

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
wtorek, 27 Wrzesień, 2016 - 11:00
Liście większości roślin są zielone, chociaż zdarzają się gatunki o liściach w innych kolorach. Jednak nawet całkowicie zielone liście skrywają w sobie różnokolorowe barwniki!
Dodatkowe informacje:
Prosimy wszystkich uczestników warsztatów o przyniesienie na zajęcia liści gatunków roślin o różnym zabarwieniu, np. bazylii, czerwonej kapusty, szpinaku, sałaty ozdobnej etc. Nauczyciela zapisanej klasy prosimy o jak najszybszy kontakt (m.ostaszewska@biol.uw.edu.pl) w celu dostarczenia informacji do fotosyntezygrafii.
Organizator:
Ostaszewska-Bugajska
Podgórska
mgr
Maria
Burian
mgr
Klaudia
Szwaj
ul. Miecznikowa 1
Sala 11/D; spotkanie z prowadzącymi w holu głównym Wydziału Biologii UW.