Koduj z Chaimem/Licz z Chaimem

A kim był Chaim Zelig Słonimski ? To słynny matematyk i astronom,  konstruktor  jednej z pierwszych maszyn do liczenia. Jego barwną historię możemy poznać na wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zapraszamy dzieci i ich opiekunów na wspólną przygodę z Chaimem. Zejdziemy na wystawę, przyjrzymy się jego wynalazkom.  Później w dwóch grupach wiekowych 4-6 lat i 7-9 lat weźmiemy udział w warsztatach - młodsi skonstruują własną maszynę do liczenia (doliczymy do trzech a może nawet do dziesięciu!), którą zabiorą ze sobą do domu. Starsi pod okiem fachowców spróbują swoich sił w kodowaniu z wykorzystaniem programu Scratch dla dzieci.  Na zajęcia zapraszamy do Króla Maciusia - bajecznie kolorowej i nowoczesnej przestrzeni w Muzeum POLIN.  To miejsce twórczej i swobodnej aktywności, otwarte na pomysły młodych konstruktorów i wynalazców.  Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy drobne niespodzianki i przekąski.

Dostępne od:
Dostępne do:
sobota, 24 Wrzesień, 2016 - 11:00
Zapraszamy dzieci i ich opiekunów na wystawę, gdzie poznamy wynalazki Chaim Zelig Słonimskiego. Na warsztatach - młodsi skonstruują własną maszynę do liczenia, a starsi będą kodować w Scratch.
Dodatkowe informacje:
Zapisy i informacje: ukrolamaciusia@polin.pl www.polin.pl/ukrolamaciusia
animatorzy Miejsca Edukacji Rodzinnej Muzeum POLIN i trenerzy Scratch
Al. Anielewicz 6
Spotykamy się w Miejscu Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia"