Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe Koduj z Chaimem/Licz z Chaimem

A kim był Chaim Zelig Słonimski ? To słynny matematyk i astronom,  konstruktor  jednej z pierwszych maszyn do liczenia. Jego barwną historię możemy poznać na wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zapraszamy dzieci i ich opiekunów na wspólną przygodę z Chaimem. Zejdziemy na wystawę, przyjrzymy się jego wynalazkom.  Później w dwóch grupach wiekowych 4-6 lat i 7-9 lat weźmiemy udział w warsztatach - młodsi skonstruują własną maszynę do liczenia (doliczymy do trzech a może nawet do dziesięciu!), którą zabiorą ze sobą do domu. Starsi pod okiem fachowców spróbują swoich sił w kodowaniu z wykorzystaniem programu Scratch dla dzieci.  Na zajęcia zapraszamy do Króla Maciusia - bajecznie kolorowej i nowoczesnej przestrzeni w Muzeum POLIN.  To miejsce twórczej i swobodnej aktywności, otwarte na pomysły młodych konstruktorów i wynalazców.  Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy drobne niespodzianki i przekąski.

matematyka i informatyka
  • sob., 2016-09-24 11:00
Spotkanie festiwalowe Zwierzaki z recyklingu

Jakie zwierzęta mieszkają w synagodze? O tym dowiecie się odwiedzając zrekonstruowaną synagogę na wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zapraszamy dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy dźwiękowej, w czasie której rozpoznawać będziecie znane wam odgłosy dzikich stworzeń, których wizerunki zostały uwiecznione na sklepieniu synagogi. Spotkanie ze zwierzętami będzie pretekstem do rozmowy o roli i znaczeniu otaczającej nas przyrody. Dzieci zastanowią się jak świat wyglądał  sto, dwieście lat temu, a jak wygląda teraz. Co możemy zrobić, by lepiej zadbać o otaczające nas zwierzęta i rośliny. Przygodę ze zwierzętami kontynuować będziemy dalej, w czasie twórczych warsztatach. Na zajęcia zapraszamy do  bajecznie kolorowej i nowoczesnej przestrzeni u Króla Maciusia.  Pod okiem animatorów będziemy tworzyć ulubione zwierzaki z odpadków, bawiąc się przy tym przednio. Powstaną plastikowe słonie, tekturowe lwy, szmaciane stwory, które dzieci zabiorą ze sobą do domu. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy drobne niespodzianki i przekąski.

biologia
  • ndz., 2016-09-25 11:00