Warsztat architektoniczny: stwórz model całego miasta

Każdy z nas jest trochę architektem. Każdy chętnie wypowiada się jak powinno wyglądać miasto. Ale czy na pewno znamy prawa nim rządzące? Jak się rozwija, jakie zdarzenia je kształtują? Proponowany przez Wydział Architektury warsztat architektoniczny ma pomóc zrozumieć energię wpływającą na miasto. Wykładowcy i studenci architektury będą razem z publicznością tworzyć model miasta w skali używając zaawansowanych metod modelowania. Powstanie różnorodna, konstrukcja tworzona spontanicznie, potokowo, na żywo. Każdy może z widza stać się współtworzącym model – zaingerować w całe „miasto”, dołożyć do niego swój budynek-cegiełkę, dowolnie pomalować, zmniejszyć lub zwiększyć jego kształt. Czy powstanie w ten sposób struktura idealna, taka z której wszyscy będą zadowoleni, dostosowana do „Każdego”? A może od początku należało narzucić strukturę, ograniczenia, porządek? Warsztat pozwoli Wam nie tylko stać się współtwórcami miasta, ale też bardziej kompetentnie, w oparciu o własne doświadczenie brać udział w dyskusjach toczących się wokół architektury, urbanistyki i zagospodarowania przestrzeni publicznej. A przyszłych architektów wesprze w stosowaniu zasad budowania modeli, konceptualizacji i wizualizacji idei dotyczących przestrzeni.

Dostępne od:
Dostępne do: