Czy wystarczy znać 1000 słówek?

Numer: 
771

Wszyscy, którzy uczyli się kiedykolwiek języka obcego przyznają, że bardzo ważną – jeśli nie najważniejszą – umiejętnością jest znajomość słówek. To one pozwalają przekazać to, co chcemy powiedzieć, i choć nie można pominąć znaczenia innych elementów wiedzy językowej (gramatyki czy wymowy), to bez wyrazów nie ma komunikacji. To dlatego naukę języka obcego zaczynamy najczęściej od zakupu słownika.

Jednak większość z nas nie zdaje sobie sprawy z ilościowych aspektów znajomości słownictwa języka obcego. A przecież mierząc się z nowym zadaniem warto zdawać sobie sprawę z jego rozmiaru. Celem tego spotkania jest przedstawienie faktów, które zdemistyfikują wyzwanie, przed którym staje każdy z nas rozpoczynając naukę. Podczas wykładu uczestnicy poznają odpowiedzi na następujące pytania:

  1. Ile wyrazów jest w języku polskim i angielskim?
  2. Ile wyrazów w języku polskim znają uczestnicy wykładu?
  3. Ile wyrazów zna przeciętny użytkownik języka angielskiego?
  4. Ile wyrazów trzeba znać w języku angielskim, aby swobodnie rozmawiać, czytać i pisać w tym języku?
  5. W jaki sposób mierzy się te wartości?

Spotkanie będzie miało charakter wykładu z elementami warsztatu. Uczestnicy będą zachęcani do uczestnictwa we wspólnym poszukiwaniu odpowiedzi na wymienione powyżej pytania.

Typ szkoły: 
Forma: 
Liczba osób: 
30
Termin: 
poniedziałek, 25 Wrzesień, 2017 - 10:00
poniedziałek, 25 Wrzesień, 2017 - 12:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Uczestnicy poznają odpowiedzi na następujące pytania: 1. Ile wyrazów jest w języku polskim i angielskim? 2. Ile wyrazów zna przeciętny użytkownik tych języków?
Wykonawca
dr
Agnieszka
Leńko-Szymańska
Miejsce spotkania: 
Dobra 55
00-312 Warszawa
sala 01.076