PKB w chmurach - Ile waży chmura i dlaczego nie spada na ziemię?

Cebek, Halo czy Dziurkacz? Czy chmury mogą być na ziemi? Czy kominy produkują chmury? Dlaczego samolot rysuje niebo? Dlaczego boimy się mgły? Czy stać nas na dobrą pogodę?
Samolot, pociąg, tir i inne pojazdy w gęstej mgle - jaki to ma wpływ na nasze życie i gospodarkę kraju. Na te oraz inne pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi w czasie zajęć. Dzieci obejrzą również  film "Motolotnią w chmurach" na podstawie którego dokonają identyfikacji poszczególnych rodzajów chmur i dokonają oceny pogody oraz określą jej wpływ na decyzje podejmowane przez przedsiębiorców i gospodarkę w kraju.

Typ szkoły:
Liczba osób:
środa, 27 Wrzesień, 2017 - 09:00
Cebek, Halo czy Dziurkacz? Czy kominy produkują chmury? Samolot, tir i inne pojazdy w gęstej mgle-jaki to ma wpływ na PKB kraju? Na te oraz inne pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi w czasie zajęć.
Dodatkowe informacje:
Wielodziedzinowość: ekonomia, geografia