Starożytny świat hutników i kowali

Jak wyglądało życie codzienne na Mazowszu 2 tysiące lat temu? Co kryje się pod nazwą Mazowieckie Centrum Metalurgiczne? Jak wówczas uzyskiwano żelazo? Czy ziemianka to dom, czy miejsce magazynowania ziemniaków? Skąd wiemy jak pracował starożytny kowal? Z czego szyto ubrania, czy były wówczas szkoły a przede wszystkim, na jakiej podstawie archeolodzy podejmują próby rekonstrukcji życia codziennego mieszkańców starożytnego Mazowsza? Na te i inne zagadnienia spróbujemy znaleźć odpowiedzi podczas tych zajęć. Pogadanka jest ilustrowana prezentacją multimedialną,artefaktami oraz kopiami zabytków.

Zajęcia są połączone ze zwiedzaniem stałej wystawy „Przedświt”

Typ szkoły:
Liczba osób:
wtorek, 26 Wrzesień, 2017 - 09:00
wtorek, 26 Wrzesień, 2017 - 10:30
wtorek, 26 Wrzesień, 2017 - 12:00
Pogadanka, jak wyglądało życie codzienne na Mazowszu 2 tysiące lat temu. Jak uzyskiwano żelazo, czym pracował kowal, jak się ubierał, gdzie mieszkał, czym zajmowały się kobiety, co i w czym jedli?
mgr
Iwona