Zakupy przez internet - poznaj swoje prawa!

Przedmiotem zajęć będzie przedstawienie regulacji prawnych związanych z zakupami przez Internet (tzw. e-zakupy), zapoznanie uczniów z obowiązkami sprzedawcy, a także szczególnymi uprawnieniami konsumentów.

W trakcie wykładu omówione zostaną następujące zagadnienia:

- zawieranie umów na odległość,

- odstąpienie od umowy,

- odpowiedzialność z tytułu rękojmi,

- odpowiedzialność gwarancyjna, a także związane z tym inne aspekty prawne (m.in. podstawowe definicje prawne, terminy),

- instytucje pozaprawne związane z praktyką rynkową.

Ponadto osoby biorące udział w zajęciach będą mogły skonfrontować nabytą wiedzę z dotychczasowymi doświadczeniami w zakupach przez Internet w trakcie dyskusji. Na zakończenie zajęć, osoby biorące udział będą miały za zadanie w grupach rozwiązać przygotowane przez prowadzącego kazusy, a następnie przedstawić wyniki ich analizy przed całą grupą warsztatową.

Typ szkoły:
Liczba osób:
środa, 27 Wrzesień, 2017 - 11:00
Przedmiotem zajęć będzie przedstawienie regulacji prawnych związanych z zakupami przez Internet (tzw. e-zakupy), zapoznanie uczniów z obowiązkami sprzedawcy, szczególnymi uprawnieniami konsumentów.
mgr
Bartosz