Legendarne mecze futbolu latynoamerykańskiego

Numer: 
194

Spotkanie w formie wykładu, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i materiałów audiowizualnych, przybliży uczestnikom najważniejsze mecze futbolu latynoamerykańskiego, które do dziś wzbudzają emocje w regionie.

Czy Papież organizuje mecze piłkarskie? Czym były batalia berneńska i szwedzka tragedia? Kto strzelił gola stulecia? Który sędzia faworyzował gospodarzy ze strachu przed kibicami? Co ma wspólnego żyletka z eliminacjami na Mundial? Który bramkarz stał się wrogiem publicznym w swoim kraju? I dlaczego Maracanę pomalowano na błękitno? Spotkanie „Legendarne mecze futbolu latynoamerykańskiego” odpowie na te i wiele innych pytań dotyczących zmagań piłkarskich, o których region pamięta do dziś. Za pomocą slajdów i fragmentów transmisji meczów uczestnicy przeżyją emocje towarzyszące kibicom z różnych krajów latynoamerykańskich podczas pamiętnych zwycięstw i sromotnych porażek, jakich doświadczały ich reprezentacje od połowy XX w. aż do dziś. Podczas spotkania zostaną przybliżone zarówno podstawowe informacje, jak i ciekawostki, dotyczące takich meczów jak m.in.: Mecz dla Pokoju, Centenariazo, Batalia berneńska, Szwedzka tragedia, Condorazo, Mineirazo, Bitwa z Santiago czy Maracanazo.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Dostępne od: 
16 lat
Dostępne do: 
116 lat
Termin: 
czwartek, 28 Wrzesień, 2017 - 15:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Spotkanie w formie wykładu, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i materiałów audiowizualnych, przybliży uczestnikom najważniejsze mecze futbolu latynoamerykańskiego, które do dziś wzbudzają em
Wykonawca
dr
Alicja
Fijałkowska
Miejsce spotkania: 
Al. Niepodległości 22
02-653 Warszawa