Warsztaty z kaligrafii i iluminatorstwa dla dzieci

Kaligrafia jako sztuka estetycznego pisania jest doskonałym ćwiczeniem wyrabiającym charakter, cierpliwość i doskonalącym pismo odręczne. Jest to więcej niż pisanie – jest to artystyczne malowanie słów. Dla najmłodszych może stać się znakomitą zabawą, która pozwoli im inaczej spojrzeć na rękopiśmiennie teksty – zarówno te dawne, historyczne, jak i te współczesne, napisane przez bliskich czy znajomych.

W ramach warsztatów młodzi uczestnicy będą mieli okazję poznać  wybrane kroje pisma które spróbują  wykonać za pomocą różnych narzędzi służących do kaligrafii: gęsim piórem, patykiem ze ściętym końcem czy tradycyjną stalówką. Ponadto każdy będzie mógł pokolorować piękny inicjał średniowieczny. Wszystkie dzieła stworzone podczas zajęć uczestnicy będą mogli zachować na pamiątkę, jako inspirację do dalszych ćwiczeń kaligraficznych.

Dostępne od:
Dostępne do: