Windą do nieba - o sztuce autoprezentacji. Warsztat z kamerą

Numer: 
226

Jedną z powszechnie stosowanych w biznesie krótkich form prezentacji i autoprezentacji jest tzw. "elevator pitch" (mowa w windzie). Jego cechy to dobrze zdefiniowany cel, krótka forma, precyzja wypowiedzi, energia i emocje. Chodzi o to, by spotkaną przypadkowo w windzie ważną osobę (np. szefa wymarzonej firmy, potencjalnego inwestora naszego startupu itp.) przekonać w czasie, w jakim winda pokonuje kilka lub kilkanaście pięter biurowca, aby dał nam swoją wizytówkę czy też od razu umówił się z nami na spotkanie. Oczywiście winda jest tutaj miejscem umownym, takie przypadkowe spotkanie może nastąpić np. na targach książki czy w kolejce po lody. Ważny jest aspekt przypadkowości oraz czas. Krótko mówiąc, musimy tę osobę zaintrygować, zafascynować, sprawić, aby chciała z nami nawiązać współpracę.
Jak to zrobić? Z jednej strony ważna jest konstrukcja całej wypowiedzi oraz informacje w niej zawarte. Z drugiej – forma, w jakiej te informacje przekazujemy, to znaczy mowa ciała, entuzjazm, wszystkie te emocje, które przekazujemy właśnie w sposób niewerbalny.
W czasie warsztatów z kamerą zaprezentowane zostaną najpierw podstawowe zasady przygotowania „elevator pitch”. Później uczestnicy będą mieli chwilę czasu na opracowanie indywidualnej prezentacji, którą nagramy kamerą i wspólnie z wszystkimi obecnymi na warsztacie osobami skomentujemy, dając konkretne wskazówki na temat mocnych i słabszych stron wystąpienia. Każdy uczestnik będzie miał możliwość przegrania sobie własnej prezentacji, jeśli będzie miał ze sobą pendrive lub inny nośnik cyfrowy.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Dostępne od: 
16 lat
Dostępne do: 
19 lat
Termin: 
piątek, 29 Wrzesień, 2017 - 15:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
W czasie warsztatów z kamerą uczestnicy poznają krótką formę prezentacji, tzw. elevator pitch. Będą mogli się nagrać oraz otrzymać wskazówki na temat mocnych i słabszych stron siebie jako mówcy.
Dodatkowe informacje: 
Wielodziedzinowość: socjologia, wiedza o kulturze. Zapisy od 18 IX pod adresem: aturza@sgh.waw.pl
Wykonawca
dr
Anetta
Janowska
Miejsce spotkania: 
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa