Zrobię to, ale najpierw umyję okna i obejrzę dwa sezony niszowego serialu…

Numer: 
387

Jutro – mistyczna ziemia obiecana, gdzie przechowywane jest 99% ludzkiej produktywności, motywacji i osiągnięć.

Notorycznie odkładasz na później realizacje wyznaczonych sobie celów? Zdarza Ci się odwlekać pierwotnie zaplanowane działania, mimo świadomości przykrych konsekwencji owych opóźnień? Dzieje się tak dużo częściej, niż byś tego chciał? Sama nie potrafisz sobie wytłumaczyć owego irracjonalnego zwlekania, które koniec końców powoduje negatywne emocje, stres, dyskomfort? Angażujesz się w różne pomniejsze czynności zastępcze, byleby tylko móc odwlec w czasie realizację tego jedynego, najważniejszego zadania? (A może wręcz przeciwnie – zwlekasz, bo nic tak nie motywuje jak zastrzyk adrenaliny tuż przed deadlinem?). TAK! Napiszesz rozdział pracy magisterskiej, przygotujesz raport okresowy, ALE najpierw umyjesz okna, poza tym kartki świąteczne same się przecież nie napiszą, a w ogóle to te dwa sezony niszowego serialu mogą okazać się całkiem interesujące…

Jeśli ten opis brzmi znajomo, możliwe, że i ciebie dotyczy problem prokrastynacji, która jest obecnie przedmiotem wielu interdyscyplinarnych badań na całym świecie. Zainteresowanie zjawiskiem wzrasta, jako że przenika ono wiele płaszczyzn codziennego funkcjonowania.

Podczas warsztatu zostaną przybliżone fakty i rozwiane mity o naturze zjawiska. Uczestnicy kwestionariuszowo zmierzą swój poziom prokrastynacji i sprawdzą, czy rzeczywiście jest on powiązany z ich poziomem impulsywności i podatności na pokusy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  problematyką, oczywiście również tych, których mottem życiowym jest „zrób dziś, co możesz zrobić za tydzień”. Nie odwlekaj dłużej przyjemnej możliwości zapoznania się z tematem!

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
niedziela, 30 Września, 2018 - 10:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Prokrastynacja to przekładanie wykonania niektórych zadań mimo świadomości przykrych konsekwencji owego zwlekania. Przybliżymy fakty dot. zjawiska, a uczestnicy zmierzą swoje poziomy prokrastynacji.
Organizator: 
Wykonawca
dr
Łukasz
Johemczyk
Wykonawca
mgr
Kaja
Rębkowska
Miejsce spotkania: 
ul. Stawki 5/7
00-183 Warszawa
sala 94, III piętro