Symbole Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. The best of...

Lekcja będzie poświęcona ukazaniu najważniejszych znaków, które stanowią o obliczu stołecznej uczelni medyków. Do symboli tych należą godło, insygnia (berło, łańcuchy rektorski i dziekańskie), sztandar, ale również najważniejsze budynki i sale wykładowe. Spotkanie będzie jednocześnie wędrówką przez dzieje nauczania na poziomie akademickim w Warszawie w ciągu dwóch ostatnich stuleci, rozpoczynając od utworzenia w epoce napoleońskiej Szkoły Lekarskiej, a kończąc na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Z tego tez powodu do symboli uczelnianych należy zaliczyć również słynne warszawskie szpitale kliniczne, najważniejsze uroczystości akademickie oraz znane postacie medyków, m.in. Tytusa Chałubińskiego, Wiktora Szokalskiego czy Jana Nielubowicza.

Lekcję poprowadzi Dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM dr Adam Tyszkiewicz.

środa, 25 Września, 2019 - 12:00
Ukażemy najważniejsze znaki, które stanowią o obliczu stołecznej uczelni medyków. Do symboli tych należą godło, insygnia, sztandar, ale również najważniejsze budynki i kluczowe momenty w dziejach WUM.
Organizator:
Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Adam
Tyszkiewicz
ul. Żwirki i Wigury 61
Zbiórka pod budynkiem Rektoratu WUM, Spotkanie będzie odbywało się w kilku miejscach na Kampusie Banacha