„Good times, bad times” – o postrzeganiu czasu w bieganiu amatorskim i rekreacyjnym

Numer: 
264
Prawie cała Polska biega. Podczas treningów i zawodów można zobaczyć wielu biegaczy wpatrujących się jak zaczarowani w zegarki biegowe czy w telefony z aplikacjami treningowymi. Angażując się coraz bardziej w bieganie z coraz większym zapałem odmierzają sekundy i minuty, porównują czasy poszczególnych kilometrów, analizują międzyczasy, obliczają czasy netto i brutto. Jak widać temat czasu w sporcie jest ważny. Ale warto pamiętać, że czas to nie tylko ten „obiektywny”, wyznaczany przez stopery, lecz też ten „subiektywny”, czyli nasza ocena i nastawienie wobec czasu. Mimo, że to ten pierwszy mówi o wygranej czy przegranej, rekordzie życiowym lub o naszych postępach w danej dyscyplinie, okazuje się, że to czas "subiektywny" bywa częstokroć ważniejszy. To od niego zależy m.in. jakie aktywności będziemy podejmować, jak będziemy sobie radzić z porażkami oraz jakie cele będziemy sobie wyznaczać. Także od tego jak postrzegamy czas i jakie przyjmujemy perspektywy czasowe będą zależeć nasze "twarde" wyniki biegowe.
W czasie warsztatów przedstawię najważniejsze badania i teorie dotyczące postrzegania czasu w sporcie, ale przede wszystkim będziemy koncentrować się na wzmacnianiu wspierającego nas czasu „subiektywnego”. Poznamy czym są perspektywy czasowe i jak mogą one wpływać na nasze życie oraz jak można je tak "trenować", by osiągać jak najlepsze czasy "obiektywne". 

Zapraszamy nie tylko biegaczy. :-)
Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
sobota, 21 Września, 2019 - 13:00
sobota, 21 Września, 2019 - 14:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Czas to nie tylko ten „obiektywny”, mierzony stoperem, lecz też ten „subiektywny”, czyli nasza ocena i nastawienie wobec czasu. Jak "trenować" czas subiektywny, by osiągać lepsze czasy "obiektywne?
Organizator: 
mgr
Dominika
Pruszczak
Miejsce spotkania: 
Ul. Stawki 5/7
00-183 Warszawa
Budynek Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, 3 piętro, sala 93