Kto tu rządził? Kto tu rządzi? – kształtowanie się trójpodziału władzy po II wojnie światowej

Kiedy, dlaczego i jak w nowoczesnej historii Polski kształtował się trójpodział władz i dlaczego ma on tak istotne znaczenie dla obywateli.

Marcin Matczak - dr hab., prof. UW, specjalista w zakresie filozofii prawa, teorii interpretacji prawniczej i sądowego stosowania prawa, radca prawny.

Igor Tuleya - sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa UW. Od 1996 roku orzeka w sprawach karnych. Autor publikacji z zakresu prawa karnego. Prowadzi ze studentami i aplikantami zajęcia z procedury karnej. Członek SSP „Iustitia”, Laureat Obywatelski Honorowej Odznaki „Iustitii”.

Danuta Przywara -  socjolog. Pracowała kolejno w biurze projektowym i instytucie resortowym budownictwa następnie w Instytucie Psychologii PAN. W okresie „Solidarności” była mediatorem, Komisja Mediacji Regionu Mazowsze NSZZ “Solidarność”. Od 1982 r. członek Komitetu Helsińskiego w Polsce i współautorka części jego raportów. W 1989 współzałożycielka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Od 2008 Prezes Zarządu HFPC.

czwartek, 26 Września, 2019 - 17:00
Współorganizator:
Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia"
prof.
Marcin