Manufaktura Naukowców - warsztaty chemiczne dla dzieci

Na zajęciach uczestnicy wcielą się w rolę badaczy i pod czujnym okiem prowadzącego przeprowadzą samodzielnie liczne eksperymenty fizyko-chemiczne. A wszystko po to, aby poznać prawa panujące w przyrodzie i nauczyć się współpracy, która jest podstawą w pracy naukowca. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jakie właściwości mają różne substancje, przekonają się, że w reakcjach chemicznych ukryta jest fizyka i matematyka i poznają wiele licznych pojęć z zakresu nauk ścisłych. Będzie to kolorowa podróż do krainy świata przedmiotów ścisłych.

środa, 25 Września, 2019 - 15:00
Dodatkowe informacje:
Wiek uczestników 8-9 lat Zajęcia odbywać się będą na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, sala 104. Wymagana rejestracja (maks. 16 osób na jeden termin). Zgłoszenia proszę wysyłać od 16.IX na adres e-mail: manufaktura@osial.pl, w zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, liczbę osób , preferowany termin. Uczestnicy w wieku poniżej 18 lat bez towarzystwa opiekunów muszą mieć pisemną zgodę, formularz: www.chem.uw.edu.pl/popularyzacja/festiwal-nauki
Organizator:
Magdalena