Uniewinnić średniowiecze - debata w stylu oksfordzkim

To są średniowieczne poglądy” - takie dość popularne stwierdzenie nie jest bynajmniej komplementem pod adresem okresu historycznego określanego jako Wieki Średnie. Jest oskarżeniem. W opinii obiegowej to epoka zacofania, przesądów i dominacji wierzeń nad rozumem. Wieki ciemne i ponure. Ale czy na pewno? Czy wyłącznie? To przecież właśnie wtedy powstają światowe centra nauki – Oxford, Cambridge i wiele innych uniwersytetów. Pora na swoistą rewizję nadzwyczajną w sprawie Średniowiecza. Z całą pewnością nie zabraknie zaskoczeń i niespodzianek.

Debata odbywa się w formie podobnej to tej praktykowanej przez studentów Oxford i Cambridge. Nad tezą debatują dwa zespoły: propozycji i opozycji. Publiczność bierze udział w debacie i głosuje na stronę wygraną.

piątek, 27 Września, 2019 - 19:00
„To są średniowieczne poglądy”- takie dość popularne stwierdzenie nie jest bynajmniej komplementem W opinii obiegowej to epoka zacofania, przesądów i dominacji wierzeń nad rozumem. Ale czy na pewno?
Organizator:
British Alumni Society Poland