100-lecie Państwowego Instytutu Geologicznego

Numer: 
412

Wystawa 100 lat Państwowego Instytutu Geologicznego poświęcona jest historii, działalności i osiągnięciom Państwowego Instytutu Geologicznego. Misją jednego z najstarszych polskich instytutów o zasięgu ogólnokrajowym jest służba człowiekowi i środowisku.

 

Państwowy Instytut Geologiczny (PIG) został powołany 7 maja 1919 roku. Stulecie istnienia jest okazją do zaprezentowania wystawy omawiającej jego miejsce w polskiej geologii. W  kalendarium znalazły się najważniejsze wydarzenia, osiągnięcia i punkty zwrotne w historii PIG -u. Instytut to ludzie - wybitni naukowcy, nieprzeciętne osobowości, dla których geologia była często pasją życia, którzy wyznaczali kierunki działania jednostki i tworzyli jego historię.

Integralnym elementem ekspozycji są okazy geologiczne dokumentujące odkrycia surowców mineralnych i badania naukowe prowadzone przez pracowników Instytutu.

Temat przewodni: 
Termin: 
niedziela, 1 Września, 2019 - 09:00 do czwartek, 31 Października, 2019 - 14:30
Opis skrócony: 
Wystawa 100 lat Państwowego Instytutu Geologicznego poświęcona jest historii, działalności i osiągnięciom Państwowego Instytutu Geologicznego.
mgr
Izabela
Olczak-Dusseldorp
Miejsce wystawy: 
Rakowiecka 4
00-975 Warszawa
wejście do Muzeum od ul. Wiśniowej