Dylematy etyczne w badaniach społecznych i w życiu

Etyka w badaniach społecznych ma nieoczywisty rodowód. Podczas spotkania porozmawiamy o mrocznych wątkach historii socjologii i antropologii, o pochodzeniu kodeksów etycznych dla tych dyscyplin oraz o tym, czy takie kodeksy rzeczywiście są nam potrzebne. Zadamy sobie także pytania: Przed jakimi dylematami etycznymi stoją badacze i badaczki społeczne? Na jakie pytania warto sobie odpowiedzieć, żeby takie dylematy rozwiązać? Czy warto takie pytania stawiać sobie także w codziennym życiu? Spotkanie poprowadzi doktorantka w Instytucie Socjologii UW, współorganizatorka Spotkań Badaczek poświęconych etycznym problemom w badaniach.

Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 24 Września, 2020 - 13:00
Przed jakimi dylematami etycznymi stoją badacze i badaczki społeczne? Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć, żeby te dylematy rozwiązać? Czy możemy stąd nauczyć się czegoś o etyce w życiu codziennym?
Organizator:
mgr
Alicja
Palęcka
Lekcja odbędzie się w szkole, której przyznano lekcję.
Wydarzenie online:
Wydarzenie online na żywo: