I ty możesz zrobić odbitki! Warsztaty z cyjanotypii

Numer: 
708

Na początku uczestnikom zostanie przedstawiona krótka historia fotografii tradycyjnej od pierwszych powstałych zdjęć do najnowszych materiałów fotograficznych. Uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami tworzenia odbitek i wykorzystywaniu negatywów w cyjanotypii. Druga, dłuższa część będzie poświęcona warsztatom z wcześniej przedstawionej techniki fotografii tradycyjnej. W pomieszczeniu z ograniczonym dostępem do światła zostanie naniesiona na papier światłoczuła emulsja. Następnie na przygotowany papier będzie nałożona folia z negatywem i przygotowany materiał będzie naświetlany na słońcu lub w przypadku niepogody pod lampami UV. Zdjęcia do naświetlenia będą dostępne, wcześniej przygotowane przez członków koła. Zachęcamy jednak do przesłania tydzień przed zajęciami zdjęć wybranych przez uczestników (2 zdjęcia na osobę), aby mogły być przygotowane do obróbki, wtedy uczestnicy będą mogli wywołać własne zdjęcia.

Używane odczynniki są w pełni bezpieczne i doświadczenia będą przeprowadzane pod czujnym okiem członków Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej. 

Typ szkoły i dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
środa, 23 Września, 2020 - 10:00
Czas trwania: 
75 minut
Opis skrócony: 
Uczestnikom zostanie przedstawiona historia fotografii tradycyjnej, a następnie za pomocą cyjanotypii wykonają własne odbitki.
Dodatkowe informacje: 
Klasa zostanie podzielona na dwie grupy (około 15 uczniów). Zajęcia odbędą się w formie wykładu wprowadzającego dla wszystkich i warsztatów dla każdej z grup osobno, jednej po drugiej. Wydział zapewnia środki ochrony osobistej.
Grzegorz
Pawełkiewicz
Radosław
Gernaszewski
Miejsce spotkania: 
ul. Waryńskiego 1
00-645 Warszawa
Do sal zaprowadzą Państwa organizatorzy oraz odpowiednie oznaczenia.
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online na żywo: