Steampunk: Patrzenie na przeszłość przez gogle przyszłości

Steampunk jest jednym z najbardziej popularnych nurtów literackich i medialnych związanych z XIX wiekiem. Łącząc wiedzę historyczną z nowoczesnymi perspektywami literackimi, steampunk pozwala w ciekawy i jednocześnie merytoryczny sposób opowiadać o epoce wiktoriańskiej. W ramach zajęć uczniowie zostaną zapoznani z najważniejszymi faktami dotyczącymi XIX wieku w Wielkiej Brytanii, zarówno historycznymi jak i literackimi. Podczas spotkania zostaną omówione najciekawsze przykłady steampunku obecnego w literaturze, grach komputerowych, filmie i komiksie. Pod koniec zajęć uczniowie będą również mogli wziąć udział w dyskusji na temat polskiego steampunku - czy istnieje polski steampunk? Jak można spojrzeć na polską literaturę i historię z nowoczesnej perspektywy?

Typ szkoły i dziedzina:
wtorek, 22 Września, 2020 - 09:00
Zajęcia dotyczące brytyjskiej literatury i historii oraz sposobu ich wykorzystania we współczesnej literaturze fantastycznej.
Organizator:
mgr
Maria
Szafrańska-Chmielarz
Lekcja online w czasie rzeczywistym
Wydarzenie online:
Wydarzenie online na żywo:
Wydarzenie online na żywo