Wędrówka po karbońskich lasach

Numer: 
636

Podczas lekcji zaznajomimy słuchaczy z podstawowymi zagadnieniami z zakresu geologii, takimi jak tabela stratygraficzna i skala czasu geologicznego. Opowiemy, jak wyglądała Ziemia i jej klimat, jak zmieniał się układ lądów w przeszłości i organizmy od momentu pojawienia się ich na lądzie do powstania pierwszych lasów. W drugiej części omówimy najważniejsze rodzaje roślin lasu karbońskiego. Przedstawimy również zwierzęta zamieszkujące lasy karbońskie. Przedstawiając genezę węgla kamiennego, chcemy przybliżyć szereg podstawowych zagadnień z dziedziny historii Ziemi. Chcemy również zwrócić uwagę dzieci na efekty wykorzystania węgla przez człowieka. Wszystko to postaramy się przekazać uczestnikom w oparciu o aktualną wiedzę, w jak najbardziej przystępnej formie, z użyciem licznych kolorowych rekonstrukcji i zdjęć.

Po prelekcji odbędą się warsztaty,w trakcie których uczestnicy będą mogli wykonanać kilka prostych zadań plastycznych, wykorzystując wiedzę przekazaną im w trakcie prelekcji.

Typ szkoły i dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
poniedziałek, 21 Września, 2020 - 11:00
wtorek, 22 Września, 2020 - 11:00
środa, 23 Września, 2020 - 11:00
czwartek, 24 Września, 2020 - 11:00
piątek, 25 Września, 2020 - 11:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
Poznaj niezwykłe rośliny i zwierzęta sprzed 300 milionów lat, dowiedz się, jak zmieniał się klimat i kontynenty w przeszłości, jak powstał węgiel, jaki był i jest jego wpływ na naszą cywilizację.
Dodatkowe informacje: 
Ze względu na ograniczenia sanitarne spotkania będą mogły odbywać się w grupach do 12 osób. Większe grupy (do około 24 osób) muszą być podzielone przez opiekunów stosownie do przewidzianego limitu. W takich wypadkach dla pozostałych osób przeprowadzimy dodatkową lekcję. Należy też uwzględnić 30 minutową przerwę na dezynfekcję między jedną a drugą lekcją. Przewidujemy maksymalnie 2 lekcje dziennie.
dr
Rafał
Kowalski
Miejsce spotkania: 
Al. Na Skarpie 27
00-488 Warszawa
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online na żywo: