Antarktyka daleka i piękna – co badają naukowcy?

Czy pingwiny są tak sprytne jak Kowalski z "Pingwinów z Madagaskaru", a może tańczą jak nieloty z "HappyFeet Tupot Małych Stóp"? A może ciekawi Was, dlaczego małe pingwiny chodzą do żłobka lub czy słoń morski jest tak samo słoniowaty jak ten afrykański? Czy to prawda, że lodowce tak szybko topnieją? Na te i inne pytania odpowiedzą naukowcy z Zakładu Biologii Antarktyki. Dowiecie się także, jak wygląda codzienność na Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Spotkanie dostosowane do wieku dzieci, podczas którego przestawimy historie z pobytu w Polskiej Stacji Antarktycznej. W prosty i interesujący sposób opowiemy o rozległych lodowcach i podwodnych głębinach, a także podzielimy się wiedzą o roślinach, zwierzętach i nie tylko… zamieszkujących te zimne rejony. Pokaz wzbogacony licznymi zdjęciami, filmami, eksponatami. Na dzieci czeka także konkurs, w którym mogą wygrać gadżety stacyjne.

piątek, 25 Września, 2020 - 16:30
Czy pingwiny są tak sprytne jak Kowalski z "Pingwinów z Madagaskaru", a może tańczą jak nieloty z "HappyFeet Tupot Małych Stóp"? Jesteście ciekawi, jak wygląda życie w Antarktyce? Tak?
mgr
Małgorzata
Rogala
mgr