Co mnie obchodzi, o co chodzi sędziom? - ja i wymiar sprawiedliwości

Numer: 
101

Jaki ja mam w ogóle związek z sądami?  O co chodzi z tą Konstytucją i jakimś trójpodziałem? Czemu Unia ciągle "miesza się" do spraw Polski? Kto i jakich tu broni przywilejów? Skąd wiadomo, jaki ma być dobry sędzia? I czemu te sprawy w sądach tyle trwają? Czemu sędziowie, zamiast pracować, chodzą do radia albo do gazet? O co chodzi, kiedy powtarzają: "niezawisłość,  niezawisłość"? Albo kiedy mówią, że chodzi im także o moje prawa? Czy to wszystko musi być takie skomplikowane?

O kilku ostatnich latach w polskim wymiarze sprawiedliwości rozmawiają sędzia Piotr Gąciarek -  wiceprezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia "Iustitia", autor bloga "Okiem sędziego", mający kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych oraz Ewa Ivanova, prawniczka z wykształcenia, z wyboru - dziennikarka, od kilkunastu lat pisząca o wymiarze sprawiedliwości, jawności życia publicznego i prawach człowieka. 

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
poniedziałek, 21 Września, 2020 - 17:30
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Czy dla przeciętnego Kowalskiego ma znaczenie to, jak działają sądy i jak zmieniany jest polski wymiar sprawiedliwości?
sędzia
Piotr
Gąciarek
red.
Ewa
Ivanova
Miejsce spotkania: 
ul. Bracka 25
Warszawa
Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych - III piętro Domu Towarowego "Bracia Jabłkowscy" więcej informacji: https://www.facebook.com/events/240284390754376/
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online na żywo: 
Wydarzenie online na żywo