Metropolitalna Wola - nowoczesne miasto czy dzielnica z Excela?

Numer: 
110

Zapraszamy na wycieczkę po Warszawskiej Woli, którą poprowadzi dr Katarzyna Wojnar z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) UW. W trakcie spaceru spojrzymy krytycznym okiem na proces kształtowania się nowego centrum biznesowego Warszawy. Zastanowimy się, czy Wola jest skazana na powtórzenie błędów dzielnicy biurowej na Służewcu, znanej wśród pracowników jako warszawski "Mordor". Przyjrzymy się, jak w procesie metropolizacji tkanka miasta przemysłowego ustępuje nowym przestrzeniom gospodarczym wpisanym w globalną sieć powiązań. Zastanowimy się także, jakie napięcia rodzi metropolizacja - kto odnajduje się w nowych realiach, a kto zostaje zepchnięty na margines.

Spacer jest zainspirowany badaniami, które złożyły się na opublikowaną w 2019 roku książkę pt. Nowe przestrzenie gospodarcze metropolii. Struktura, funkcje i powiązania obszarów biznesu w Warszawie, autorstwa M. Smętkowskiego, D. Celińskiej-Janowicz oraz K. Wojnar.

 

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Termin: 
środa, 23 Września, 2020 - 15:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Krytyczne spojrzenie na nowe centrum biznesowe Warszawy, czyli spacer po bliskiej Woli rozpiętej między industrialną przeszłością i współczesną metropolizacją.
Dodatkowe informacje: 
Punkt zbiórki przed wycieczką to przystanek autobusowy Rondo Daszyńskiego 02. Wycieczka odbędzie się pieszo.
dr
Katarzyna
Wojnar
Miejsce spotkania: 
Rondo Daszyńskiego
00-847 Warszawa
Przystanek autobusowy Rondo Daszyńskiego 02 (w kierunku Woli / zachodnim)
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online na żywo: