Ponad granicami: aktywni seniorzy w Polsce i w Irlandii

Numer: 
236

Osoby dojrzałe mogą być znakomitymi wolontariuszami, dzielącymi się niespożytą energią i bogatym doświadczeniem życiowym. Ta grupa wiekowa to cenny społeczny kapitał do zagospodarowania dla dobra naszych lokalnych społeczności.

Nasza debata będzie stanowić okazję do poznania (się) aktywnych seniorów. Swoimi doświadczeniami podzielą się wolontariusze działający w Warszawie i na emigracji – w irlandzkim Cork.

Co motywuje seniorów do działania? Czy wolontariusz to zawsze urodzony społecznik, czy też można do bycia aktywnym dojrzeć? Co przeszkadza, a co sprzyja partycypacji społecznej dojrzałych Polaków? Czy zamieszkanie daleko od rodziny ułatwia włączenie się w wolontariat? Czy działanie na rzecz innych może wzbogacić lub zastąpić relacje rodzinne? Dzięki rozmowie samych wolontariuszy na powyższe tematy dowiemy się, jak wolontariat seniorów łączy pokolenia, przekracza granice i łamie stereotypy.

Debata z udziałem publiczności i zdalnym udziałem reprezentantów Centrum Together-Razem z Cork odbędzie się w klubokawiarni Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, a w niesprzyjających spotkaniom grupowym warunkach – w całości na platformie internetowej. Zapraszamy do udziału osoby w każdym wieku, zarówno już aktywne, jak i dopiero zapoznające się z ideą wolontariatu.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Termin: 
sobota, 26 Września, 2020 - 11:00
Czas trwania: 
120 minut
Opis skrócony: 
Co motywuje seniorów do działania? Co przeszkadza, a co sprzyja aktywności osób dojrzałych? Swoimi doświadczeniami podzielą się wolontariusze działający w Warszawie i na emigracji - w irlandzkim Cork
Współorganizator: 
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie", Warszawa i Centrum Together-Razem w Cork, Irlandia
dr
Weronika
Kloc-Nowak
dr
Magdalena
Lesińska
Miejsce spotkania: 
Warszawa
Możliwość uczestnictwa w debacie po zarejestrowaniu się pod linkiem
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online na żywo: 
Wydarzenie online na żywo