Samotność prawnika - o ciężarze decyzji podejmowanych przez prokuratora i sędziego

Numer: 
102

Jak to jest zdecydować, że ktoś trafi do aresztu? - jeszcze bez wyroku, jeszcze bez wszystkich dowodów. Jak to jest skazać kogoś na wiele lat więzienia? Podpisać się pod odebraniem dziecka jego rodzicom? Zasądzić lub odmówić odszkodowania? Uchylić albo utrzymać decyzję, od której zależą miliony? Jak to jest - wszcząć śledztwo, choć tyle osób mówi, że "nie opłaca się" tego robić. Ile może pomieścić sumienie sędziego i prokuratora? Jak to jest wreszcie - wybierać między posłuszeństwem wobec uchwalonego prawa a obroną zasad? I jak  sobie radzić z wagą tych decyzji. Czy chcielibyśmy na co dzień decydować o sprawach, których rozstrzyganie społeczeństwo powierzyło sędziemu i prokuratorowi? Spotkanie z udziałem sędziów i prokuratorów  prowadzą: psycholog, psychotraumatolog Iwona Kuźlik oraz psycholog społeczny, wykładowca SWPS dr Konrad Maj. 

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
wtorek, 22 Września, 2020 - 19:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Czy chcielibyśmy na co dzień decydować o sprawach, których rozstrzyganie społeczeństwo powierzyło sędziemu i prokuratorowi? Spotkanie z udziałem sędziów i prokuratorów prowadzą psycholodzy.
psycholog
Iwona
Kuźlik
dr
Konrad
Maj
Miejsce spotkania: 
ul. Bracka 25
Warszawa
Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych - III piętro Domu Towarowego "Bracia Jabłkowscy". Więcej informacji: facebook.com/sedziowie
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online na żywo: 
Wydarzenie online na żywo