Akademia Leona Koźmińskiego

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Lekcja festiwalowa Inspirująca codzienność – w jaki sposób każdego dnia rozbudzać w sobie ciekawość świata?

Skąd czerpiesz inspiracje do pracy i uczenia się? Czy masz czas zatrzymać się w biegu i zastanowić się, co Cię (tak naprawdę!) interesuje?

Codziennie poszukujemy inspiracji i pomysłów na działanie. W naszym wystąpieniu opowiemy o tym, dlaczego warto dzielić się inspiracjami z innymi, wyjaśnimy, w jaki sposób Instagram wpłynął na naszą ciekawość świata oraz zachęcimy Was do prowadzenia „Dzienniczka Inspiracji”.

Spotkanie poprowadzi dr Monika Sońta, adiunkt w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym w Akademii Leona Koźmińskiego oraz współautorka książki: „Communication Playbook. Kreowanie kultury innowacji poprzez komunikację”.

  • pon., 2021-09-20 09:00
Lekcja festiwalowa Tańczący z wściekłymi psami, czyli o prawie karnym w popkulturze

Źródłami inspiracji tego warsztatu są tryptyk Hieronima Boscha oraz klasyczny thriller Davida Finchera z siódemką w tytule. Dokonując prawnokarnej analizy kazusów zaczerpniętych z arcydzieł wszech czasów różnych dziedzin sztuki (literatury, filmu i muzyki nie wyłączając), będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie o to, czy normy religijne są zabezpieczane prawnokarnymi normami zakazu lub nakazu. Jak dalece współczesne państwo (należące do cywilizacji opartej - według Feliksa Konecznego - na greckiej filozofii, rzymskim prawie i etyce chrześcijańskiej) i prawo przez nie stanowione respektuje trzeci z tych filarów?

  • pon., 2021-09-20 10:30
Lekcja festiwalowa Gry i VR w edukacji i biznesie

Gry są obecne w prawie każdym obszarze rozrywki, ale mogą też służyć edukacji łącząc zabawę z nauką w ciekawy i przyjemny sposób. W trakcie wykładu opowiem i zaprezentuję zastosowania gier w edukacji oraz jak wykorzystujemy gry w nauczaniu w Akademii Leona Koźmińskiego. Jedną z wykorzystywanych technologii wykorzystywanych w naszej uczelni jest VR. Virtual Reality jest jedną z najszybciej rozwijanych się, w chwili obecnej, technologii edukacyjnych. W ramach Centrum Gier Symulacyjnych i Grywalizacji tworzymy nowe gry edukacyjne w technologii VR, podczas wykładu zaprezentuję ich działanie i opowiem, jak stosujemy te technologie w praktyce.

  • wt., 2021-09-21 10:00
Lekcja festiwalowa Własna firma – jak zacząć

Ustalenie właściwych poziomów cen oraz – co za tym idzie – marż stanowi bolączkę wielu firm, a w szczególności start-upów.

Wykład prezentuje koncepcję wykorzystania progu rentowności w procesie oceny przedsięwzięć.

 

  • śr., 2021-09-22 10:00
Lekcja festiwalowa Szklany labirynt – kobiety w organizacjach

Celem wykładu jest pokazanie obecnych przeciwności i barier, z którymi mierzą się kobiety na różnych szczeblach kariery: od rekrutacji po osiąganie wysokich stanowisk zarządczych.

Wykład rozpocznie prezentacja podstawowych statystyk dotyczących nierówności płci na rynku pracy, w organizacjach i w życiu domowym. Przedstawione zostaną kluczowe dane, statystyki i miary, aby pokazać obecną sytuację kobiet i jej zmiany na przestrzeni ostatnich lat. Kolejna część wykładu będzie poświęcona pokazaniu uprzedzeń i stereotypów, które wciąż istnieją w organizacjach i wpływają na pracę zawodową kobiet. Ta część będzie oparta na aktualnych badaniach naukowych związanych z uprzedzeniami i stereotypami płciowymi.

Przedstawione zostaną różne aspekty nierówności płci na różnych poziomach organizacji. Kolejna część wykładu będzie poświęcona pokazaniu korzyści budowania różnorodnych zespołów dla organizacji.

Ostatnią częścią jest przedstawienie najlepszych praktyk organizacji. Omówione będą praktyczne przykłady i rekomendacje, aby pokazać, w jaki sposób organizacje mogą projektować bardziej inkluzywne i równościowe środowisko pracy.

  • czw., 2021-09-23 09:00
Lekcja festiwalowa Dane – ile są warte, kto nimi handluje w darknecie i do czego mogą się przydać hakerom?

Podczas spotkania dr Karolina Małagocka opowie o rosnącej ilości ataków z wykorzystaniem danych prywatnych i socjotechniki, a w szczególności o:

1. Wycieku ponad 27 miliardów rekordów w czasie pandemii i co to znaczy dla każdego z nas

2. Dlaczego każdy z nas jest najważniejszym elementem cyberobrony?

3. Jak radzić sobie z rosnącą ilością kont, haseł i loginów?

4. Jak rozpoznać próby oszustwa i podszywania się w mailach?

5. Czemu nie klikać, nie przesyłać i nie ufać i dlaczego warto być na tak z ochroną danych?

Wszyscy uczestnicy otrzymają możliwość skorzystania ze specjalnego pakietu Ochrony Internetu i Ochrony Tożsamości firmy F-Secure, która od ponad 30 lat specjalizuje się w zabezpieczaniu użytkowników, ich danych oraz prywatności w sieci.

Spotkanie poprowadzi dr Karolina Małagocka, ekspertka w zakresie prywatności w sieci od ponad dekady związana z branżą cyberbezpieczeństwa, specjalizująca się w badaniach dotyczących skłonności do udostępniania danych i cyfrowej transformacji.

  • pt., 2021-09-24 10:00