Zagrożenie - ale jakie?

Numer: 
646

Widowiskowe eksperymenty z dziedziny ochrony przeciwpożarowej. Lekcja zawiera podstawy teoretyczne oraz część praktyczną w formie pokazów lub eksperymentów z udziałem uczestników. Zaprezentowany zostanie sprzęt i urządzenia wykorzystywane na co dzień podczas działań ratowniczych prowadzonych przez jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP i OSP. Zajęcia poruszają tematy zagrożeń pożarowych i wybuchowych, gaszenia pożarów z użyciem sprzętu gaśniczego, środków gaśniczych i pojazdu pożarniczego.

Główne atrakcje tego wydarzenia to pokazy poligonowe i laboratoryjne: przedstawienie sposobu posługiwania się gaśnicą i pokaz gaszenia pożaru w zarodku, omówienie wodnych roztworów środków gaśniczych stosowanych w szerokim spektrum pożarów i pokaz wytwarzania pianotwórczych środków gaśniczych i ich skuteczności, badanie statycznego kąta przechyłu bocznego pojazdu pożarniczego, pokaz zasięgu rzutu działka wodno-pianowego oraz prądownicy, pokaz reakcji na ogień materiałów włókienniczych i mebli tapicerowanych. Na trasie wycieczki naukowej znajdą się laboratoria:

Urządzeń i Środków Gaśniczych

Technicznego Wyposażenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Procesów Spalania i Wybuchowości https://www.cnbop.pl/

Termin: 
czwartek, 29 Września, 2022 - 10:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Lekcja zawiera podstawy teoretyczne oraz pokazy lub eksperymenty z udziałem uczestników. Pokazy dotyczą m.in. gaszenia pożaru, reakcji materiałów na ogień, testów sprzętu ratowniczego.
Dodatkowe informacje: 
Lekcja odbywa się na poligonie doświadczalnym i w laboratoriach. Istnieje możliwość zabrudzenia ubrań środkiem gaśniczym. O chorobach na podłożu astmatycznym należy poinformować organizatora.
mł. bryg. mgr inż.
Wojciech
Klapsa
mgr
Justyna
Gniazdowska
mgr inż.
Łukasz
Pastuszka
Miejsce spotkania: 
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów
Stacjonarne

©2022 Festiwal Nauki