Spacer „Niezatarte ślady getta warszawskiego”

Numer: 
319

Spacer „Niezatarte ślady getta warszawskiego” przybliży uczestnikom historię warszawskiego getta, codzienne problemy jego mieszkańców i tragiczny koniec społeczności warszawskich Żydów.

Zaczniemy przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, w którym przed wojną mieściła się Główna Biblioteka Judaistyczna, sąsiadująca z nieistniejącą już dziś Wielką Synagogą na Tłomackiem. Zobaczymy pozostałe jeszcze ulice, kamienice i place, a wyobrazimy sobie i obejrzymy na zdjęciach to, czego zobaczyć już nie można. Każdy punkt spaceru to opowieść o ludziach uwięzionych w dzielnicy zamkniętej, ich zmaganiach z trudnościami każdego spędzonego tu dnia, decyzjach i wyborach. Uczestnicy spaceru dowiedzą się, jak w getcie szmuglowano żywność, jaką sztukę można było obejrzeć w Teatrze Femina i dlaczego w dzielnicy żydowskiej znalazły się trzy kościoły rzymskokatolickie. Spacer zakończymy na ulicy Waliców.

Spacer odbywa się w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

Oprowadzanie: Bartosz Borys, Dział Edukacji ŻIH

Typ spotkania: 
Termin: 
poniedziałek, 26 Września, 2022 - 11:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Spacer przybliży uczestnikom historię warszawskiego getta, codzienne problemy jego mieszkańców i tragiczny koniec społeczności warszawskich Żydów.
Dodatkowe informacje: 
Spacer odbywa się w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”. Zapisy od 12 IX pod adresem: rezerwacja@jhi.pl, w tytule prosimy wpisać: spacer 26.09
dr
Bartosz
Borys
Miejsce spotkania: 
ul. Tłomackie3/5
00-090 Warszawa
Zbiórka przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego

©2022 Festiwal Nauki