Prawo mające zastosowanie w sytuacji katastrof

Network on Humanitarian Action ( NOHA) organizuje 1,5 h warsztaty dedykowane wszystkim, którzy chcą zdobyć wiedzę dotyczącą stosowania prawa międzynarodowego w sytuacji katastrof humanitarnych takich jak trzęsienia ziemi,  powodzie, wybuchy wulkanów oraz konflikty zbrojne.

Współczesny świat pełen jest wydarzeń, których wystąpienie diametralnie zmienia sytuację osób, które w nich uczestniczą, czasem mimo swej woli. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie standardy prawne należy stosować w sytuacji kryzysów humanitarnych oraz jakie przeszkody prawne napotykają pracownicy humanitarni chcący nieść pomoc potrzebującym, przyjdź na warsztat NOHA. Zajęcia mają charakter interaktywny, a ich celem jest rozwój umiejętności samodzielnego myślenia, interpretowania oraz stosowania norm prawa.

Dostępne od:
Dostępne do: