Dbaj o siebie - prywatność w internecie

Młodzież najczęściej łączy się z siecią przy pomocy smartfona. Prawie wszyscy korzystają z internetu codziennie, połowa z nich jest stale online, wykorzystując sieć jako podstawowy sposób komunikacji ze innymi. Ponad 60 proc. gimnazjalistów z serwisów społecznościowych korzysta kilka razy dziennie. Nastolatki deklarują, że na stronach portali społecznościowych najczęściej publikują linki do filmów/zdjęć w innych serwisach (54,1%), swoje zdjęcia (47,5%), własne komentarze/historie (24,0%). Uczniowie podczas warsztatu "Dbaj o siebie" dowiedzą się, w jaki sposób chronić swoją prywatność, jak budować i zarządzać własnym wizerunkiem w sieci, na co zwracać uwagę zmieszczając filmy lub zdjęcia na blogu, profilu lub stronie oraz co można zrobić z opublikowanymi już informacjami na nasz temat, na które się nie zgadzamy.

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
poniedziałek, 21 Wrzesień, 2015 - 12:00
Zapraszamy na warsztat kreowania swojego pozytywnego wizerunku w internecie! Na co zwracać uwagę publikując filmy, zdjęcia i informacje o sobie? Jakimi zasadami się kierować, by chronić swoją wirtualną tożsamość?
mgr
Zuzanna