Do domu po nocy – czyli skąd nietoperz wie, gdzie mieszka

Jak to się dzieje, że nietoperze potrafią po ciemku wrócić do miejsca, gdzie mieszkają? Jak one to w ogóle robią, że w locie nie rozbijają sobie głowy o drzewo? A kiedy trzeba zapaść w sem zimowy, to skąd wiedzą, gdzie się schować - zwłaszcza takie, dla których to będzie pierwsza zima w życiu? Na te i podobne pytania spróbujemy sobie odpowiedzieć podczas lekcji poświęconej latającym ssakom i ich niezwykłym umiejętnościom. Postaramy się też z pomocą elektronicznych urządzeń usłyszeć to, co normalnie dla naszych uszu jest niesłyszalne i na własnej skórze przekonac się, jak to jest, kiedy trzeba się orientować w otoczeniu za pomocą słuchu, a nie wzroku.

Typ szkoły:
Liczba osób:
wtorek, 22 Wrzesień, 2015 - 09:30
wtorek, 22 Wrzesień, 2015 - 11:30
wtorek, 22 Wrzesień, 2015 - 13:30
środa, 23 Wrzesień, 2015 - 09:30
środa, 23 Wrzesień, 2015 - 11:30
środa, 23 Wrzesień, 2015 - 13:30
Jak to możliwe, że nietoperze potrafią po ciemku wrócić tam, gdzie mieszkają? A skąd wiedzą, gdzie się schować na zimę? Na te i podobne pytania spróbujemy sobie odpowiedzieć podczas lekcji poświęconej latającym ssakom i ich niezwykłym umiejętnościom.
Fuszara
Izabella
Olejniczak
mgr
Paweł
Boniecki
Elżbieta
Fuszara
ul. I. Miecznikowa 1
Spotykamy się w budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, w głównym hallu na parterze, zaraz za wejściem.