Bogactwo ukryte wśród pni, liści i gałęzi

Warsztaty o drzewach, różnych rodzajach siedlisk i związanych z nimi organizmach. Podczas krótkiej gry odbywającej się na terenie Ogrodu Botanicznego uczestnicy będą mieli okazję sami poszukać życia kryjącego się wśród rosnących tam drzew. Rozwiązanie zadań oraz spacer odkrywający nieznane wcześniej zakamarki staną się pretekstem do dyskusji o roli drzew w ekosystemach, specyficznych mikrosiedliskach, różnorodności biologicznej, a także sposobach ich ochrony. Porozmawiamy też o tym w jaki sposób działalność człowieka może wpłynąć na funkcje ekosystemów leśnych, a także co robić by mądrze je wspierać.

Dostępne od:
Dostępne do:
czwartek, 29 Wrzesień, 2016 - 15:00
Warsztaty złożone z gry, spaceru i dyskusji w Ogrodzie Botanicznym, podczas których uczestnicy będą odkrywać różnorodność biologiczną związaną z drzewami. Sprawdzimy jakim organizmom drzewa mogą dawać
Dodatkowe informacje:
Zajęcia wymagają zapisów. Zapisy pod adresem e-mail: zapisy_ogrod@biol.uw,edu.pl
Organizator:
mgr
Magdalena
Siemaszko
Igor
Siedlecki
al. Ujazdowskie 4
Spotkanie z prowadzącymi na dziedzińcu Ogrodu Botanicznego UW.