Mors malum non est, sola ius aequum generis humani. Śmierć oczami socjologa

Numer: 
313

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób sprawdza się wytrzymałość samochodów w wypadkach? Albo jak badania nad użyźnianiem roślin ogrodowych wpływają na codzienną medycynę? Spotkanie jest propozycją dla osób o otwartych umysłach, nie obawiających się dyskusji na trudne tematy. Jest to także propozycja dla osób, które są ciekawe wykorzystania niekonwencjonalnego tematu do badań przemian społecznych.

Rozmawiać będziemy o tym, jak kultura oraz kontekst społeczny wpływają na sposób postrzegania śmierci. Zastanowimy się wspólnie nad przemianami, które doprowadziły do masowego exodusu pojęcia i figury śmierci ze świadomości jednostek na przełomie XX i XXI wieku. Przyjrzymy się praktykom osób, dla których śmierć jest przedmiotem codziennej pracy zawodowej. Dyskutować będziemy także nad etycznymi i metodologicznymi wymiarami socjologii i antropologii stosowanej w kontekście badań nad przestrzeniami związanymi ze śmiercią.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Dostępne od: 
15 lat
Dostępne do: 
99 lat
Termin: 
sobota, 24 Wrzesień, 2016 - 12:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Temat śmierci jako przedmiot badań przemian społecznych na poziomie mikro, mezo i makro. Między etyką, rzetelnością a społecznym tabu przyjrzymy się codziennej działalności około śmiertelnej.
Organizator: 
Wykonawca
mgr
Mariusz
Wieczorek
Miejsce spotkania: 
Karowa 18
00-927 Warszawa
parter, sala im. Stefana Nowaka