Świat gier jako przedmiot badań humanistycznych

Numer: 
344

Wieloaspektowość zjawiska, jakim są gry, otwiera przed badaczami liczne nowe perspektywy i zachęca do refleksji zarówno medioznawców, glottodydaktyków, językoznawców, literaturoznawców, historyków, filozofów, antropologów, teoretyków i badaczy kultury, socjologów, psychologów, pedagogów, informatyków, jak i twórców gier oraz graczy.

Przejawem zainteresowania tym zjawiskiem są między innymi poświęcone mu konferencje (np. „Gry wideo jako forma komunikacji społecznej”, „Kulturotwórcza funkcja gier” czy „Dyskursy gier wideo”), publikacje (dr. Piotra Kubińskiego  „Gry wideo. Zarys poetyki”), a nawet studia podyplomowe („Literatura popularna i kreacje światów gier”). Informacje o nich znaleźć można m.in. w „Biuletynie Polonistycznym”, źródle wiedzy o polonistycznym życiu naukowym.

Prezentacja zagadnień gier w badaniach humanistycznych na przykładzie informacji zawartych w „Biuletynie Polonistycznym” stanie się pretekstem zarówno do prezentacji „Biuletynu” jako „soczewki” polonistycznego życia naukowego, jak i punktem wyjścia do dyskusji nad znaczeniem i badaniem gier w kulturze.

Typ spotkania: 
Dostępne od: 
16 lat
Dostępne do: 
99 lat
Termin: 
niedziela, 25 Wrzesień, 2016 - 10:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Prezentacja „Biuletynu Polonistycznego” jako „soczewki” polonistycznego życia naukowego będzie punktem wyjścia do dyskusji nad znaczeniem i badaniem gier w kulturze.
Wykonawca
dr
Sylwia
Pikula
Wykonawca
dr
Piotr
Kubiński
Miejsce spotkania: 
Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
Pałac Staszica