Czy można wybudować tanio dom z przyjaciółmi? - kooperatywy mieszkaniowe

Kupno własnego mieszkania wiąże się z największym jednorazowym wydatkiem w życiu większości dorosłych Polaków. Wynajmowanie mieszkania kojarzy się raczej z okresem przejściowym, młodością i etapem przed założeniem rodziny. Te stereotypy sprawiają, że wiele osób wikła się w kredyty mieszkaniowe i decyduje się na wieloletnie obciążenia finansowe. Jeśli chcecie dowiedzieć się o alternatywie dla wysokich kredytów mieszkaniowych, te zajęcia są właśnie dla Was. Dowiecie się, czym jest kooperatywa mieszkaniowa, czyli jak grupa przyjaciół może bez dewelopera wybudować dla siebie (i innych) mieszkania. Zobaczycie polskie i zagraniczne przykłady różnych kooperatyw - budowlanych i remontowych. Będziecie mieli okazję wziąć udział w warsztatach symulujących jedno ze spotkań takiej grupy i podjąć decyzje, od których zależy przyszłość Waszej inwestycji. Dzięki temu dowiecie się, z jakimi problemami musi zmierzyć się kooperatywa, ale poznacie także różnice w kosztach takiej inwestycji w stosunku do deweloperskiej i niestandardowych rozwiązań mieszkaniowych.

Typ szkoły:
Liczba osób:
wtorek, 26 Wrzesień, 2017 - 09:00
Wiele osób zaciąga drogie kredyty mieszkaniowe na wiele lat. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak można bez dewelopera wybudować dla siebie (i innych) tanie mieszkania, te zajęcia są dla Was.
Dodatkowe informacje:
Wielodziedzinowość: ekonomia, prawo