Czym skorupka za młodu nasiąknie... Młodzieńcze lektury Tadeusza Kościuszki

W lekcji wykorzystane będą książki, które wpłynęły na wychowanie i ukształtowanie późniejszych poglądów i postaw Tadeusza Kościuszki. Na podstawie czytanych przez niego lektur możemy poznać ogólne zainteresowania przyszłego Naczelnika, ale także zaobserwować kształtowanie się kanonu zasad moralnych i ideałów, którym pozostał wierny aż do śmierci.  Wśród omawianych starych druków znajdują się zarówno dzieła uniwersalne, znane każdemu wykształconemu młodzieńcowi w epoce oświecenia, jak i pozycje, do których powstania pośrednio lub bezpośrednio Kościuszko "przyłożył swoją rękę".

Typ szkoły:
Liczba osób:
czwartek, 28 Wrzesień, 2017 - 12:00
Jakie lektury ukształtowały wodza, stratega, człowieka - Tadeusza Kościuszkę? Lekcja prezentuje odpowiedzi na to pytanie w oparciu o oryginalne zbiory z Gabinetu Starych Druków BUW.
mgr
Martyna