Dlaczego jabłko ma kolor złotówki?

Numer: 
628

Czy wiecie że szacowana wartość produkcji jabłek w Polsce jest warta tyle samo co giełdowa wycena Apple’a? O iPhone’ach wiecie wszystko, a o polskich jabłkach nic!!!
 W Polsce pierwsze uprawy jabłoni zapoczątkowali Cystersi w XII wieku wykorzystując nasiona jabłoni dzikich. Jabłoń szlachetna do Polski trafia dopiero w XV wieku. Do XIX wieku uprawa jabłoni była skupiona przy klasztorach oraz w ogrodach władców i szlachty na ich potrzeby własne. Od drugiej połowy XX wieku Polska jest liczącym się producentem i eksporterem jabłek na świecie. Czy możliwe, że większym niż Chiny?

Nasze spotkanie ma przybliżyć  temat sadownictwa w Polsce, poznamy ekonomiczno–finansowy aspekt tego owocu. Skąd się wzięły jabłonie w Polsce, jaki jest proces i warunki uprawy, czy sadownictwo to element rolnictwa czy już przedsiębiorczości? Czy jedząc jabłko pomagam producentowi, państwu czy sobie? Bądź świadomym uczestnikiem rynku.

 

Typ szkoły: 
Dziedzina: 
Forma: 
Liczba osób: 
30
Termin: 
piątek, 29 Wrzesień, 2017 - 09:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Co łączy polskie jabłka i Apple’a? O iPhone’ach wiecie wszystko, a o polskich jabłkach nic!!! Czy jedząc jabłko pomagam producentowi, państwu czy sobie? Bądź świadomym uczestnikiem rynku.
Wykonawca
doktorantka SGH
Edyta
Szczepaniak
Miejsce spotkania: 
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa