Krople wiedzy czyli ciekawostki i fakty o właściwościach wody

Woda stanowi najważniejszy składnik materii zawierający rozpuszczalne sole, substancje organiczne i gazy. Przy określonych parametrach stanu woda wyróżnia się spośród innych substancji odmiennością właściwości fizyczno-chemicznych, co wpływa w decydujący sposób na naturę świata fizycznego i biologicznego. W każdej dziedzinie życia znajomość właściwości wody jest niezmiernie istotna. Podczas wykładu z pokazem omówione zostaną fizyczne i chemiczne właściwości wody. Przedstawione zostaną stany skupienia wody, spróbujemy określić gęstość wody względem innych substancji. Uczniowie uzyskają informację nt. zasobów wody na świecie i dowiedzą się czym różni się woda słona od słodkiej. Spróbujemy uświadomić dzieciom, jakie jest znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi oraz przypomnimy o konieczności jej oszczędzania. Zajmiemy się także zanieczyszczeniami wody i sposobami ich usuwania.

Typ szkoły:
Liczba osób:
piątek, 29 Wrzesień, 2017 - 12:00
piątek, 29 Wrzesień, 2017 - 14:00
Omówione zostaną właściwości wody. Uczniowie uzyskają informację czym różni się woda słona od słodkiej i jakie są jej zasoby na świecie. Zajmiemy się zanieczyszczeniami wody i sposobami ich usuwania.
Sylwia
Noga