Czy można żyć bez ubezpieczeń?

Każdy z nas może stać się ofiarą jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia. Może to być trywialny upadek i stłuczone kolano w drodze do szkoły, może to być kontuzja doznana w trakcie treningu albo zajęć z wychowania fizycznego, albo rozbity samochód taty, który jechał rano do pracy. Skutki tych zdarzeń, a przynajmniej niektórych z nich mogą spowodować, że trzeba będzie zapłacić za naprawę samochodu, czy opłacić koszty wynajęcia rehabilitanta, który pomoże usprawnić uszkodzoną rękę, czy nogę. Za każdym razem są to zdarzenia nagłe, nieprzewidziane i nieoczekiwane. Dlatego tak bardzo niepożądane mogą być ich skutki. Zwłaszcza jeśli planowaliśmy np. rodzinny wyjazd na wycieczkę samochodową, a tu nie tylko trzeba z niej zrezygnować, bo samochód jest unieruchomiony ale jeszcze znaleźć pieniądze na jego naprawę. Czy jest zatem szansa, by jakoś wybrnąć z tych kłopotów, by mimo wszystko móc w dalszym ciągu planować i realizować swoje zamierzenia bez konieczności dokonywania wyborów, bo np. po opłaceniu mechanika samochodowego zabrakło pieniędzy na opłacenie wycieczki itp? Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy zapomnimy zakręcić kran w kuchni, gdy wyłączyli wodę, a po powrocie do domu okazało się że zalaliśmy mieszkanie sąsiada z dołu? Na te i inne pytania dotyczące jak uniknąć skutków nieprzewidzianych zdarzeń przy wykorzystaniu ubezpieczeń odpowiemy sobie podczas warsztatów poświęconych temu zagadnieniu. Postaramy się również znaleźć odpowiedź na pytanie, czy ubezpieczenia pozwalają na beztroskie i dostatnie życie na starość? Jak trzeba postępować, by mimo niespodzianek, jakie płata nam życie czuć się pewnie i bezpiecznie? Czy jest to w ogóle możliwe?

Dostępne od:
Dostępne do:
czwartek, 28 Wrzesień, 2017 - 17:00
Zajęcia oparte będą na case'ach, jak również uzupełnione anegdotami z zakresu funkcjonowania ubezpieczeń. Prowadzący wykorzysta doświadczenia uczestników oraz obali mity, dotyczące ubezpieczeń.
Renata
Pajewska-Kwaśny