Nauka obywatelska w dobie zmian klimatu i częstego występowania katastrof naturalnych

Zmiany klimatyczne wywołane działalnością człowieka przyczyniły się do zwiększenia częstotliwości występowania wielu katastrof naturalnych, takich jak: powodzie, huragany, wysokie temperatury i inne. Celem niniejszej lekcji jest uświadomienie uczniom, iż obecnie obserwowane zmiany w środowisku naturalnym są skutkiem działalności człowieka. Na lekcji uczniowie dowiedzą się, jak sobie radzić w przypadku wystąpienia katastrofy naturalnej, czym jest nauka obywatelska oraz w  jaki sposób adaptować nasze miasta do zmian klimatu przy użyciu rozwiązań opartych na naturze.  Zajęcia poprowadzone zostaną w formie warsztatów.

Typ szkoły i dziedzina:
wtorek, 24 Września, 2019 - 12:30
Zmiany klimatyczne oraz ich skutki odczuwane są przez wielu mieszkańców miast na całym świecie. Na lekcji dowiemy się, jak przeciwdziałać tym zmianom i jak radzić sobie z ich skutkami.
dr inż.
Agnieszka