Biologia: jakie to proste, czyli co powinieneś wiedzieć o swojej komórce i jej spotkaniu z wirusem

Instytut Parazytologii PAN zaprasza dzieci klas 4-6 na zajęcia pt.: „Biologia: jakie to proste, czyli  co powinieneś wiedzieć o swojej komórce i jej spotkaniu z wirusem”. Tematyka zajęć rozszerzy wiedzę dzieci z dziedzin takich jak: biochemia, biologia molekularna, biotechnologia, mikrobiologia i wirusologia. Warsztaty biologiczne pozwolą dzieciom poznać tajemnice budowy i organizacji pojedynczej komórki. Poznają minfabryki, które kryją się w ich wnętrzu i procesy w nich zachodzące oraz zbudują kolorowy model DNA. Rozwikłają także zagadkę kodu genetycznego i wyprodukują razem białko. Będą mogły zobaczyć pod mikroskopem, jak wyglądają ludzkie komórki nabłonkowe i podejrzeć ich DNA. Zobaczą również świecące komórki bakterii oraz poznają techniki wykorzystywane na co dzień w laboratoriach. Dzieci dowiedzą się, czym są wirusy oraz jakie stanowią zagrożenie dla naszego organizmu. Poznają różne rodzaje wirusów oraz sposoby uniknięcia zakażenia.

Typ szkoły i dziedzina:
piątek, 25 Września, 2020 - 11:00
piątek, 25 Września, 2020 - 12:30
piątek, 25 Września, 2020 - 14:00
Dzieci poznają budowę komórki, zbudują model DNA, rozwikłają zagadkę kodu genetycznego i wyprodukują białko. Zobaczą komórki nabłonkowe, podejrzą ich DNA, poznają wirusy i zagrożenia nimi powodowane.
dr inż.
Katarzyna
Basałaj
mgr