Jak nietoperz z nietoperzem

Czy nietoperze słyszą nawzajem swoje głosy? A jeśli tak, to czy nie przeszkadzają sobie nawzajem w polowaniu? Czy potrafią ze sobą rozmawiać, jeśli zechcą – i co
właściwie mogłyby mieć do powiedzenia? Czy jeden może się od drugiego czegoś nauczyć? I jak właściwie będąc nietoperzem podrywa się dziewczynę? Podczas
naszych lekcji spróbujemy zajrzeć do wciąż tajemniczego i kryjącego wiele zagadek świata nocnych ssaków i dowiedzieć się, jak wygląda ich życie społeczne i rodzinne.
Przekonamy się także, co my, ludzie, wiemy obecnie o możliwościach porozumiewania się nietoperzy – oraz jak to możliwe, że w ogóle cokolwiek o tym wiemy… Zastanowimy się nad tym, co w ogóle można zrobić w takiej sytuacji, kiedy strasznie chcielibyśmy coś wiedzieć, a tu w żadnej, najgrubszej nawet książce nie da się o tym przeczytać, bo po prostu jeszcze nikt na świecie tego nie wie. Posłuchamy, jak brzmią głosy nietoperzy przekształcone przez elektroniczne urządzenia, pozwalające nam usłyszeć dźwięki zbyt wysokie dla ludzkich uszu. Spróbujemy wreszcie sami odrobinę wczuć się w rolę nietoperzy i sprawdzić, jak dalibyśmy sobie radę w różnych niezwykłych dla nas sytuacjach.

Typ szkoły i dziedzina:
wtorek, 22 Września, 2020 - 10:00
wtorek, 22 Września, 2020 - 12:00
wtorek, 22 Września, 2020 - 14:00
środa, 23 Września, 2020 - 10:00
środa, 23 Września, 2020 - 12:00
środa, 23 Września, 2020 - 14:00
Czy nietoperze potrafią ze sobą rozmawiać? I jak właściwie będąc nietoperzem podrywa się dziewczynę? Podczas naszych lekcji spróbujemy zajrzeć do wciąż tajemniczego świata nocnych ssaków.
Dodatkowe informacje:
klasa nie może liczyć więcej niż 30 uczniów (uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły, których może być maksymalnie sześć). W przypadku klas liczniejszych prosimy o możliwie jak najwcześniejszy kontakt z organizatorami
Fuszara
Wydarzenie online:
Wydarzenie online na żywo: