Kilka sposobów na to, jak zapobiec kontuzji

Obecny tryb życia predysponuje do coraz wcześniejszego pojawiania się kontuzji u młodych osób podczas uprawiania sportu. Wynika to stąd, że po wielogodzinnym siedzeniu w szkole czy przy lekcjach, stresie z tym związanym, ich organizm nie jest gotowy na ciężką pracę podczas wieczornych treningów. Czy można temu zapobiec? Zdecydowanie tak. Istotnym elementem jest to, aby młody zawodnik zrozumiał, co jest dla niego zagrożeniem i co może być istotnym elementem w prewencji kontuzji. Dlatego nasze zajęcia będą miały następujący przebieg:
1. W pierwszej kolejności opowiem o tym, jakie kontuzje mogą spotkać młodego zawodnika oraz z czego to wynika. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, dlatego w każdej grupie wiekowej czyhają inne zagrożenia i ważne jest, żeby to zrozumieć, bo świadomość jest już połową sukcesu.
2. Następnie przejdziemy do części warsztatowej, gdzie będę wyjaśniała i pokazywała jak można zapobiec kontuzji. W jej skład będzie wchodzić przepracowanie poniższych elementów:
-jak zadbać o elastyczność mięśni,
-jak zadbać o stabilność stawów,
-jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka,
-jak powinien wyglądać stretching po aktywności fizycznej,
-kiedy i jak się rolować,
-jakie wady postawy predysponują do powstania kontuzji.
3. Ostatnią częścią będzie czas dla uczestników na zadawanie pytań odnośnie zagrożeń, jakie niosą za sobą uprawiane przez nich dyscypliny sportowe.
Z praktyki fizjoterapeutycznej wiem, że nie da się nauczyć ćwiczeń w teorii, dlatego zajęcia będą miały charakter warsztatowy.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 21 Września, 2020 - 12:00
poniedziałek, 21 Września, 2020 - 13:30
Obecny tryb życia predysponuje do coraz wcześniejszego pojawiania się kontuzji u młodych osób podczas uprawiania sportu. Czy można temu zapobiec? Zdecydowanie tak. Pokażę, jak się z tym zmierzyć.
Edyta
Łukasik
Lekcja w szkole, której ją przyznano lub online w czasie rzeczywistym.
Wydarzenie online:
Wydarzenie online na żywo:
Wydarzenie online na żywo