Uczeń – Inny, odmienny (kulturowo) nie znaczy obcy

Celem warsztatu jest kształtowanie wśród uczniów kompetencji międzykulturowych poprzez wyposażenie ich w odpowiednią wiedzę, a także umiejętności w zakresie okazywania szacunku i akceptacji wobec inności (odmienności) w jej poszczególnych wymiarach. W trakcie warsztatu uczniowie dowiedzą się, czym jest tolerancja i dlaczego warto mieć kolegów z różnych kultur. Uczniowie poznają ogólne zasady komunikacji międzykulturowej, a także poszczególne etapy procesu adaptacji kulturowej. Jednocześnie nauczą się, jakie działania mogą sami podejmować w ramach edukacji międzykulturowej. Uczestnicy warsztatów poznają również wybrane biografie dzieci z doświadczeniem migracyjnym.

poniedziałek, 21 Września, 2020 - 10:00
Celem warsztatu jest kształtowanie wśród uczniów kompetencji międzykulturowych poprzez wyposażenie ich w odpowiednią wiedzę oraz umiejętności w zakresie edukacji i komunikacji międzykulturowej.
Organizator:
Joanna
Stepaniuk
Warsztat zostanie przeprowadzony zdalnie (np. za pośrednictwem Google Meet), z możliwością dyskusji i ćwiczeniami do wykonania w domu lub w klasie.
Wydarzenie online:
Wydarzenie online na żywo:
Wydarzenie online na żywo