GRAnica, borders, граница, кордон, fronteras. Jak powstają granice?

Numer: 
19

Warsztaty o granicach i ponad granicami. Dostępne dla młodzieży w języku polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim i hiszpańskim

A workshop about and beyond borders, available to teenagers in Polish, English, Russian, Ukrainian and Spanish.

Семинар о границах и тем что за их пределами для подростков на польском, английском, русском, украинском и испанском языках.

Семінар про кордони і то що за їх межами для підлітків на польской, англійської, російської, українской, іспанської мовах.
 
Un taller sobre fronteras y sin fronteras. Disponible para adolescentes hispanohablantes y los que hablen polaco, ingles, ucraniano y ruso.

Ta lekcja z elementami grywalizacji ma na celu ukazanie, jak zmienia się przebieg granic państwowych. Mimo że nie są wieczne, mają wpływ na to, co myślimy o świecie i ludziach. W czasie lekcji poszerzycie swoją wiedzę na temat granic, a następnie zbadacie konsekwencje ich istnienia i zmiany ich przebiegu.

Szczegółowy przebieg warsztatów:

  1. Wprowadzenie "Czy granice są wieczne?" (20 minut) - na przykładzie Polski i krajów sąsiedzkich opowiemy Wam, jak w przeszłości zmieniał się przebieg granic i kształt państw, jak jedne państwa się rozpadały, a w ich miejsce pojawiały nowe. (20 minut)
  2. Badanie "Współczesne granice w Europie" (30 minut) - dyskusje w grupach, w czasie których zbadacie jeden z trzech tematów: Brexit, Granice Polski i Granice Europy w czasie pandemii Covid-19.
  3. Przerwa (10 minut)
  4. Mini-wykłady (30 min) - każda z trzech podgrup przez dziesięć minut będzie uczyć pozostałe grupy tematu, który zbadała podczas części drugiej.
  5. GRA-nica (10 minut) - gra, podczas której sprawdzicie wiedzę zdobytą na warsztatach.
Termin: 
sobota, 26 Września, 2020 - 10:00
Czas trwania: 
100 minut
Opis skrócony: 
Którędy przebiegają i dawniej przebiegały granice Polski, krajów sąsiedzkich i Unii Europejskiej? Sprawdź i poszerz swoją wiedzę na temat granic i dowiedz się, jak granice kształtują nasze życie.
Dodatkowe informacje: 
Mówimy w Twoim języku! We speak English! Мы говорим по русски! Ми розмовляємо українською! ¡Hablamos español!
dr
Agnieszka
Radziwinowiczówna
dr
Ignacy
Jóźwiak
dr
Marta
Jaroszewicz
dr
Kateryna
Krakhmalova
Miejsce spotkania: 
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online na żywo: 
Wydarzenie online na żywo