Czy sport zawsze oznacza zdrowie?
Sport wyczynowy, amatorski, a może rekreacyjna aktywność fizyczna – która z tych form będzie dla nas najlepsza? Która przynosi najwięcej korzyści zdrowotnych? A może niektóre nie są dla nas takie zdrowe? Co przesądza o tym, czy podejmowana forma ruchu jest dla nas dobra?
W ramach wykładu dowiemy się jak zaplanować aktywność fizyczną. Jak i kiedy powinniśmy ćwiczyć i dlaczego powinniśmy kontrolować postępy treningowe?
Czy więcej zawsze znaczy lepiej? Poruszymy również bardzo istotną kwestię odpoczynku i jego miejsca w procesie treningu. Przedstawię również objawy oraz najczęstsze kontuzje w obrębie narządu ruchu, które świadczą o przetrenowaniu organizmu. Opowiem, z którymi można poradzić sobie samodzielnie, a kiedy warto skonsultować się ze specjalistą (trenerem, fizjoterapeutą, lekarzem)?
Czy „zakwasy” bolą? To tylko jeden z wielu podobnych mitów związanych z aktywnością fizyczną, które pojawiają się ogólnej świadomości. Rozprawimy się z tym i innymi mitami dotyczącymi ćwiczeń fizycznych.
W ramach wykładu odpowiemy na te i inne pytania związane z szeroko pojętym sportem, aktywnością fizyczną, zdrowiem czy fizjoterapią.
Zapraszam!